al. Wojska Polskiego 79, 65-762 Zielona Góra
+48 683 537 091

Wino i Grono

Idea, która przyświecała otwarciu naszej restauracji, była prosta: stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł zatracić się w zielonogórskim winiarstwie doświadczyć autorskich eksplozji smaków. Cel śmiały. Wiedzieliśmy, że do jego wykonania niezbędni są prawdziwi mistrzowie sztuki kulinarnej. Po wielu próbach i czasem zupełnie nietrafionych wyborach udało nam się skompletować zespół, który zachwyca swoimi daniami nawet najwytrwalszych krytyków kulinarnych.

Jak powstało miejsce, w którym czarujemy Cię smakiem?

Nasza restauracja niejednokrotnie zdobyła najwyższe nagrody w plebiscytach kulinarnych i rankingach klientów. Na swoim koncie mamy m.in. “Złoty Widelec” w ogólnopolskim konkursie kulinarnym, odznaki „Najlepszej Restauracji w Zielonej Górze” przyznane przez użytkowników Restaurant Guru i Trip Advisor.

Co wyróżnia naszą restaurację?

W Wino i Grono głównym wyróżnikiem jest pasja. Choć zabrzmi to trywialnie, to właśnie ona sprawia, że jesteśmy w gronie najlepszych restauracji w województwie lubuskim.
Każdy kucharz, który tworzy dania w naszym lokalu, jest pasjonatem. Jest to unikatowa cecha. To także sekretny składnik naszych potraw, o który tak często pytają klienci.
05 - Our Philosophy

Wino(i)grono – nasze wino, Twoje grono

Nasza nazwa nie jest dziełem przypadku, lecz odzwierciedleniem idei naszej restauracji. Zielona Góra ma doskonale rozwinięte winiarstwo, które – jak możesz się domyślić – było inspiracją dla naszego lokalu.

Nie chcieliśmy brzmieć banalnie i wybrać na nazwę symbol Zielonej Góry, czyli winogrono. Chcieliśmy, by nazwa była czymś więcej, więc zrobiliśmy to, co potrafimy najlepiej – zadbaliśmy o drobnostkę, która wieńczy dzieło.

Dodając skromne „i” do symbolu Zielonej Góry, udało nam się uzyskać nazwę, która doskonale przedstawia cel naszej restauracji.

Celem było zapewnienie miejsca, gdzie w gronie przyjaciół każdy będzie mógł spędzić miło czas przy dobrym winie i wyśmienitym jedzeniu. Czy nam się to udało? Opinie naszych gości raczej to potwierdzają, lecz z niecierpliwością będziemy oczekiwać także Twojej oceny!
al. Wojska Polskiego 79, 65-762 Zielona Góra

+48 683 537 091

idealnie doprawione dania sprawią, że będziesz miał ochotę na dokładkę.